Macron Suudi Arabistan'a gitti...

Lübnan-Suudi  Arabistan  geriliminin zirveye çıktığı günün gecesi Fransa lideri  Macron  , Riyad'da gözaltı operasyonunun arkasındaki isim olan Veliaht Prens Selman'la bir araya geldi.

haber7
0

Ortadoğu yu türbülansa götüren  Suudi  Arabistan-Lübnan gerginliğinde , sürpriz bir arabulucu ortaya çıktı.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel  Macron  , Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ziyaretinin ardından  Suudi   Arabistan  a sürpriz bir ziyarette bulundu.

Macron , ülkedeki gözaltı operasyonunun arkasındaki isim olan  Suudi   Arabistan  Veliaht Prensi Muhammed bin Selman tarafından havalimanında karşılandı. Başkent Riyad da baş başa görüşen ikilinin fotoğrafları ,  Suudi   Arabistan  haber ajansı tarafından dünyaya sabaha karşı servis edildi.

Ziyarette Lübnan da istikrarın önemini vurgulayacağını söyleyen Fransa lideri , görüşmede Yemen deki iç savaş ve ablukayı da masaya getireceğini söyledi.

Bölgede fırtına koparan gelişmeler , Lübnan Başbakanı Saad Hariri nin  Suudi   Arabistan  da istifa etmesiyle başladı. Can güvenliğinden endişe ettiği için koltuğunu bıraktığını açıklayan Hariri , Hizbullah ı da açıkça suçladı.

Ancak dün Lübnan ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 3 =