iOS 11.1.1 güncellemesi yayında! Peki ne değişecek

Apple dün akşam  iOS  11.1.1 güncellemesini yayınladı. Yen , güncelleme beraberinde önemli düzeltmeleri getirirken , diğer yandan güncellemeye rağmen devam eden sorunlar da yok değil!

hurriyet
0

Apple , dün akşam sessiz sedasız yaklaşık 55 MB lık yeni bir  iOS   güncellemesi  yayınladı.  iOS  11.1.1 güncellemesiyle birlikte klavyedeki otomatik düzeltmelerde bulunan hata düzeltildi; i harfine basıldığında a olarak harf öneren özelliğin bu hatası giderildi; ayrıca Siri ile iletişimde yaşanan sorunlar ortadan kalktı. 

Eğer  iOS  ekosisteminin kendi klavyesini kullanıyorsanız (Swift veya Türk Telekom tarafından piyasaya sürülen Tambu gibi seçeneklerinizin olduğunu da unutmayın) , bazı otomatik düzeltmeler , sizi zor durumda bırakabiliyordu.


Bu sıkıntılar arasında şu sıralar , en çok bilinen “yok” kelimesi yazıldığında iOS’un bu kelimeyi “YÖK” olarak çevirmesini paylaşabiliriz.

Mesajlaşırken karşı taraftan gelen cümle içerisinde alakasız bir şekilde “YÖK” kelimesini görmek , mesajı iPhone ile yazıldığını belli eden ve tebessüm ettiren bir işaret olarak kabul ediliyor.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 8 =