FETÖ'cü subayların  şifreli konuşmaları çözüldü

FETÖ'cü subaylar , "mahrem imamlarla" yapacakları gizli buluşmalar öncesinde ankesörlü telefon görüşmesinde kullanılan  şifreli  haberleşme yöntemleri hakkında bilgi verdi.

haber7
0

İzmir de Fetullahçı Terör Örgütü nün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetlerindeki (TSK) kripto yapılanmasına yönelik operasyonda gözaltına alınmasının ardından itirafçı olan bazı subaylar , "mahrem imamlarla" yapacakları gizli buluşmalar öncesinde ankesörlü telefon görüşmesinde kullanılan  şifreli  haberleşme yöntemleri hakkında bilgi verdi.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen FETÖ nün TSK daki kripto yapılanmasına yönelik soruşturma devam ediyor. Soruşturma kapsamında 29 Eylül de düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 98 kişiden 73 ü tutuklandı. Etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanarak adli kontrol şartıyla serbest bırakılan bazı muvazzaf askerler ise itirafçı oldu.

İtirafçı subaylardan G.V , emniyetteki ifadesinde örgütle ortaokul yıllarında tanıştığını söyledi. Ortaokul son sınıfta kendisiyle ilgilenen örgüt abisinin "Askeri okula gitmek ister misin?" sorusuna olumlu cevap vermesiyle askeri okula gitme sürecinin başladığını belirten G.V , bu kararının ardından daha çok ders çalıştırıldığını ve kampa alındığını vurguladı.

Hafta içi ailesinin yanında , hafta sonunda ise örgüt evinde kaldığını , burada farklı testler çözdüğünü ve bu testlerin dışarıya çıkarılmasının yasak olduğunu anlatan G.V , örgüt üyelerinin telkiniyle askeri okula gitme istediğini arkadaş ve ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 8 =