Türkiye'nin ilk insansı robot fabrikası açıldı

Konya'da ,  Akınsoft  isimli yazılım firmasınca kurulan Türkiye'nin ilk  insansı   robot   fabrikası  AkınRobotics düzenlenen törenle açıldı.

haber7
0

Akınsoft Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Akın , açılış töreninde yaptığı konuşmada , 2 bin 700 metrekaresi kapalı toplam 11 bin metrekare alanda kurdukları Türkiye nin ilk  insansı   robot   fabrikası  olan "AkınRobotics"te seri üretime geçtiklerini söyledi.

Fabrikanın 1 ,5 yılda tamamlandığını belirten Akın , "Dünyada birçok kurum ve kuruluş  insansı  robotlar için AR-GE çalışması yapmakta. Ancak hiçbir kurum henüz seri ya da yalın üretime geçmemiştir. Bugün burada AkınRobotics in seri ve yalın üretim bantlarını göreceksiniz." dedi.

Yeni üretilen Ada GH5 serisinin bir çocuk tarafından bile çok rahat biçimde programlanabileceğini ifade eden Akın , şöyle konuştu:

"Bu model robotlara , alışveriş merkezlerinde ürün tanıtma , fuarlarda broşür dağıtma , otogar ya da havalimanlarında yol gösterme , mağazalarda tezgahtarlık gibi işlevler yaptırabilirsiniz. Hastanelerde hasta bakıcılık bile yapabilecek bu robotlar , ev ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 6 =