Şiir kitabı çıkaran Sıla: Yazı hep ilkti...

Pop müziğin son dönemdeki yıldız ismi  Sıla  Gençoğlu , bu kez şiirleriyle sesleniyor bize. İlk şiir  kitabı  ‘Anlatsam Geçer mi?’ , Sıla’nın “Benim için  hep  ilkti” dediği , “Hep kendi biçemimin peşinde oldum” diye anlattığı

hurriyet
0

Bir his , ama sormak zorundayım: Sanki şiir sizde müzikten önce de varmış gibi duruyor , yanılıyor muyum?
Hisler. Kalelerimiz hisler... Şarkı söylemeyi çocukluktan beri sevdim. Ama cümleyi “Büyüyünce şarkıcı olacağım ben” diye kurmadım. “Kendi yazdığım şarkıları söyleyeceğim ben” diye kurdum.  Yazı   ilkti  , hepti.

Bana kalırsa , şiir diğer edebi türlere oranla etki meselesini çok daha açık eden bir tür. Ama çok kendine has bir şiiriniz var. Hiç mi başka şairlerden etkilenmediniz?
Çok teşekkür ederim. Bunu duymak benim için büyük sevinç. Etkilenmez olur muyum , ben severek okuduğum her şairi en az bir kez kıskandım. Ama özgün bir doğam var benim. Yer yer yabaniyim bile.  hep  kendi biçemimin peşinde oldum. Öyle olmalıyım diye değil , öyleyim.

Şiirin serin , huzurlu zamanlarla hiç işi olmuyor galiba. Sizin şiirlerinizin tarih aralığına baktığımızda da sıkıntılı bir dönemi işaret ediyor sanki.
Maalesef. İnsanın en yakın ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 1 =