BTK da ilk tren Kars a ulaştı

Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu Hattı nın  Azerbaycan  daki resmi açılışı sonrası yola çıkan tahıl yüklü ilk  tren   Kars  a ulaştı.  tren  , buradan Mersin e devam edecek.

milliyet
0

var ArticleID = 2548679; Milliyet.com.tr »Ekonomi »Haber »BTK da ilk  tren   Kars  a ulaştı03.11.2017 10:05 | Son Güncelleme: 03.11.2017-10:07 AABTK da ilk  tren   Kars  a ulaştıBakü-Tiflis-Kars Demiryolu Hattı nın  Azerbaycan  daki resmi açılışı sonrası yola çıkan tahıl yüklü ilk  tren   Kars  a ulaştı.  tren  , buradan Mersin e devam edecek.Paylaş Twitle A+ a-Haberin fotoğraflarıHaberin Tüm Fotoğrafları

Tren ile  Kars  a gelen TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürü Veysi Kurt , trenin Kazakistan dan yola çıkıp Alat Limanı ndan devam ederek  Kars  a ulaştığını söyledi.

Kurt , şu bilgileri aktardı: "Azerbaycan dan buraya yaklaşık 856 kilometreyi 40 saatte geldik. İnşallah bir aksaklık olmazsa  Kars  tan Mersin e kadar olan bin 258 kilometrelik mesafeyi de 40 saatte almayı planlıyoruz. Kazakistan dan yola çıkan trenin toplamda yaklaşık 4 bin 700 kilometrelik seferi inşallah Mersin de son bulacak. 30 konteyner ile yola çıkmıştı"

Kurt , "Demiryolu hattının Türkiye parkurunda hem gümrük hem tarım teşkilatlarımız prosedürleri minimum seviyelere indirdi. Müşterilerimizle görüştüğümüzde , yük miktarları şimdilik yaklaşık 3 milyon ton gibi gözüküyor" şeklinde konuştu.

Söz konusu tahıl yüklü  tren  ,  Kars  ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 3 =