Muş ta 9 bin öğrenciyle kaldırımda kitap okuma etkinliği

"Oku Muş" projesi kapsamında bir araya gelen yaklaşık 9 bin öğrenci , 2 kilometrelik yol boyunca kaldırımlara oturarak 3 saat  kitap  okudu.

milliyet
0

Haberin diğer fotoğrafları için tıklayın

AA

Muş ta , "Oku Muş" projesi kapsamında bir araya gelen yaklaşık 9 bin öğrenci , kaldırımlara oturarak  kitap  okudu. 

Valilik , Belediye ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünce yürütülen proje kapsamında  kitap   okuma   etkinliği  düzenlendi.

Bu kapsamda Karayolları Kavşağı na gelen yaklaşık 9 bin öğrenci , belediye meydanına kadar olan 2 kilometrelik yol boyunca kaldırımlara oturarak 3 saat  kitap  okudu. Etkinliğe bazı öğretmenler de katıldı.

Hükümet Konağı önünde öğrencilerle  kitap  okuyan Vali Aziz Yıldırım ,  kitap   okuma  konusunda farkındalık oluşturmak istediklerini söyledi.

Muş ta öğrencilere  kitap  dağıttıklarını ve tavsiyelerinde bulunduklarını belirten Yıldırım , "Öğrencilerin kendilerini ifade etmelerini , iletişim ve sosyal becerilerinin gelişmesini istiyoruz.  kitap  okumak insanın kültürlü , milli ve manevi değerlere sahip yüksek karakterli bireyler olarak yetişmesine katkı sağlamaktadır." dedi.

Yıldırım , bilgisayarda oyun oynayarak ya da internette zaman geçirerek , televizyon karşısında zaman öldürerek büyüyen bir neslin yetişmesine engel olmak için çocuklara  okuma  alışkanlığı kazandırılması gerektiğini vurguladı ve şunları kaydetti:

"Çocuklarımız gittikçe  okuma  isteklerini yitirmekte ve okumanın sağladığı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 1 =