Siirt ve Bitlis'ten şok kare!

 Siirt  ve Bitlis'te devam eden operasyonlarda bir tanksavar roketi , 4 el yapımı patlayıcı , 265 kilogram amonyum nitrat ve çok sayıda mühimmat ele geçirildi.

haber7
0

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinden , yurt içi olaylara ilişkin bilgi verildi.

Buna göre ,  Siirt  merkezde gerçekleştirilen arazi aramasında , bir lav tanksavar roketi , bir piyade tüfeği , bir tabanca , 33 muhtelif fişek ile el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan iki plastik patlayıcı madde lokumu , iki elektrikli fünye , 2.3 metre saniyeli fitil ele geçirildi.

Bitlis Tatvan da ise teröristlere ait dört sığınak ve üç depoda bulunan dört el yapımı patlayıcı , 265 kilogram amonyum nitrat ve 642 kilogram gıda malzemesi imha edildi.  Bitlis  merkezdeki arazi aramasında da bir kalaşnikof piyade tüfeği ve buna ait 14 fişek bulundu.

Öte yandan Kara Kuvvetleri Komutanlığı hudut birlikleri tarafından Suriye den Türkiye ye yasa dışı yollardan geçmeye çalışan 682 , Türkiye den de Suriye ye geçmeye çalışan 122 kişi yakalandı. Bu müdahaleler sonucunda iki araç ele geçirildi.

Güvenlik güçleri İran sınırındaki denetimlerinde ise 2 bin 717 uyuşturucu hap ele geçirdi.

Ayrıca , Yunanistan dan Türkiye ye yasa dışı sınır geçişi teşebbüsünde bulunan 4 , Türkiye den de Yunanistan a geçmeye çalışan 69 kişi yakalandı.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 9 =