"Nero Picasso" mermeri için sıraya giriyorlar

Kırşehir'deki  mermer  ocaklarından çıkan siyah , gri ve sarı renkleriyle tabloyu andıran "Nero Picasso" mermerini almak isteyen birçok ülke sırada bekliyor.

haber7
0

Kırşehir deki  mermer  ocaklarından çıkan siyah , gri ve sarı renkleriyle adeta tabloyu andıran "Nero Picasso"  mermeri  dünyanın birçok ülkesinden talep görüyor. Özellikle Çin ve Hindistan ın yoğun ilgi gösterdiği  mermeri  almak isteyenler sezon öncesinden  sıraya  giriyor.

Dünyanın birçok ülkesine yılda 4-5 bin ton civarında ihraç edilen "Nero Picasso" , en çok ilgiyi Çin ve Hindistan dan görüyor.

"Nero Picasso"yu  Kırşehir  deki ocaklardan çıkaran Bursalı firmanın satış pazarlama koordinatörü Burak Aziz , AA muhabirine yaptığı açıklamada ,  Kırşehir  in doğal taş açısından önemli potansiyele sahip olduğunu söyledi.

Özellikle mermerde farklı özelliklere sahip ürünlerin çıkarıldığını dile getiren Aziz , "Bunun en önemli örneklerinden biri  Nero   Picasso  dur. Firma olarak bunun milli servet olduğuna inanıyoruz. Çok özellikli , nitelikli ve canlı renklere sahip bir mermer. Adından da anlaşılacağı gibi tablo izlenimi veriyor." diye ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 7 =