Tecavüze uğrayan kadın terörist intihar etti!

İki arkadaşıyla teslim olan Zilan Dicle kot adlı  kadın   terörist  , Beritan Hilal kod adlı Zeynep Kara'nın sürekli  Tecavüze  uğradığı için  intihar  ettiğini anlattı.

haber7
0

Kandil de tecavüz ve işkenceye maruz kalan , karşı çıkınca da infaz edilen ya da intihara sürüklenen  kadın  teröristlere son örnek 20 yaşındaki Zeynep Kara oldu.Sabah tan Sırrıberk Arslan ın haberine göre geçtiğimiz aylarda 2 arkadaşı ile birlikte örgütten kaçarak teslim olan Zilan Dicle kot adlı  kadın  terörist , 2015 in sonlarına doğru ,  Kandil  dağındaki Kalaturka Kampı nda Zeynep adlı bir kızla tanıştıklarını belirterek şunları anlattı:"Mahmurlu Kürt bir ailenin 5 çocuğundan biriydi. Sürekli cinsel taciz gördüğünü söyleyerek ağlıyordu. Geçen yıl Bole kampında bir  kadın  arkadaşın el bombasıyla  intihar  ettiğini duydum. Daha sonra bu kişinin Beritan Hilal kod adlı Zeynep olduğunu ve sürekli tecavüze uğradığı için  intihar  ettiğini öğrendim. "

PKK ASKER ÖLDÜRDÜ DEMİŞ

Bu ifade üzerine araştırma yapan istihbarat birimleri , tecavüz sonrası  intihar  eden kızın , 20 yaşındaki Zeynep Kara olduğunu belirledi.Örgütün  kadın  yapılanması YJA STAR ın , ölümünden bir yıl sonra Zeynep Kara nın  Kandil  e hava operasyonunda öldüğünü ve sözde savaş koşullarından dolayı geç açıklamak zorunda kaldıklarını öne sürerek , ailesinden özür dilediği de ortaya ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 2 =