Okul duvarında tepki çeken yazı

 Kırşehir  Ahi Evran Üniversitesi Eğitim Fakültesi arka  duvarında  bulunan ve adeta suça davetiye çıkaran ’Torbacı 100 metre’ yazısı görenlerin tepkisini çekti.

haber7
0

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Eğitim Fakültesi arka  duvarında  , Teknik Anadolu Lisesi , İlköğretim okulu ve öğrenci yurtlarını da gören cephede bulunan ‘Torbacı 100 metre’ yazısı öğrencileri harekete geçirdi. Üniversite öğrencilerinin oluşturduğu Uyuşturucu ve Madde Bağımlılığı Platformu tarafından duvardaki  yazı  silindi. Öğrenciler , konuyla ilgili yaptıkları açıklamada şu ifadelere yer verdi:

ÖĞRENCİLER: ÇOK RAHATSIZ OLDUK!

“Damarlarındaki Asil Kanı Kirletme sloganı çerçevesinde yürüttüğümüz uyuşturucu , sigara ve alkolle mücadele kapsamında duvarda ‘torbacıya 100 metre’ yazısının olduğunu gördük. Yazının özellikle kız öğrencileri rahatsız ettiğinin de farkına vardık. Okulda , evde , kafede oluşturduğumuz kamuoyu ile uyuşturucunun gençlere zarar verdiğinin farkına vardık ve yazıyı silmek için geldiğimizde birilerini rahatsız etmiş olacak ki yazıyı karalamak gibi bir ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 4 =