Halil İnalcık TYB İstanbul’da Anılacak

Büyük tarihçi  Halil   İnalcık  ,  TYB   İstanbul  Şubesi ve İBB Kültür Daire Başkanlığı-Kültürel Etkinlikler Müdürlüğü’nün birlikte düzenlediği bir toplantıda anılacak.

haber7
0

 Tarih birikimimize benzersiz katkıları ile tanınan büyük tarihçi  Halil   İnalcık  ,  TYB   İstanbul  Şubesi ve İBB Kültür Daire Başkanlığı-Kültürel Etkinlikler Müdürlüğü’nün birlikte düzenlediği özel bir program ile anılacak. Mahmut Bıyıklı’nın oturum yöneticiliğini yapacağı programın konuşmacıları , Kültür ve Turizm Bakanlığı İl Kültür Müdürü Dr. Coşkun Yılmaz , Prof. Dr. Mehmet İpşirli ve Uğur Altuğ olacak.

Toplumun her kesiminin ilgisini çekerek takdirini kazanmış eserlere imza atan ve günümüzün önce gelen tarihçilerin hocası olan  Halil  İnalcık’ı anma toplantısı , 26 Ekim Perşembe günü , saat 18.00’de  TYB  İstanbul’da gerçekleşecek.

HALİL İNALCIK KİMDİR?

Halil  İnalcık  , 7 Eylül 1916 da  İstanbul  da doğdu. Babası Kırım göçmenlerinden Seyit Osman Nuri Bey , annesi Ayşe Bahriye Hanım dır.  İnalcık  ın çocukluğu savaş yıllarında geçti. İlk tahsilini 1923-1930 arasında Ankara Gazi Mektebi nde yaparak orta öğretimine ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 1 =