TIR da yapılan aramada 109 kilogram  afyon sakızı ele geçirildi

Gümrük ve Ticaret Bakanlığına bağlı Gümrük Muhafaza Ekiplerinin uyuşturucu kaçakçılığıyla mücadelesi kapsamında Gürbulak Gümrük Kapısında piyasa değeri 2 milyon 200 bin TL olan  109  kilo 708 gram afyon  sakızı   ele  geçirildi.

milliyet
0

Haberin diğer fotoğrafları için tıklayın

DHA

İran dan İtalya ya gitmek üzere Gürbulak Gümrük Kapısına gelen transit yükü taşıyan  TIR  , gümrük tescil işlemlerinin ardından risk analizi kapsamında X-Ray taramasına sevk edildi. Gürbulak Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü personelince  yapılan  X-Ray taramasında dorse tabanında şüpheli yoğunluk tespit edilmesi üzerine flywheel

Bunun üzerine gümrük muhafaza personeli tarafından dorsenin tabanında bulunan suntalar söküldüğünde dorse tabanının zula olarak kullanılmak üzere bir sıra demir profil bir sıra tahta yapılarak bölündüğü görüldü.  yapılan  sayım ve tespit sonucunda yakalanan piyasa değeri 2 milyon 200 bin TL olan 42 adet demir profil içerisinde preslenmiş vaziyette 123 paket içerisinde toplam  109  kilo 708 gram afyon sakızına Gürbulak Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri tarafından el konuldu. 

TIR ın İran uyruklu şoförü gözaltına alındı ve Doğubayazıt Cumhuriyet Savcılığı tarafından olay hakkında soruşturma başlatıldı. 


window._taboola = window._taboola || []; _taboola.push Etiketler: afyon  sakızı  , Gürbulak Gümrük Kapısı ,

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 2 =