Gözyaşları sel oldu! 'Felaketin geleceği belliydi'

İzmir'de hasar gören binalarda yaşayan bazı aileler kendi imkanlarıyla taşınmaya başladı. Sokakta kaldıklarını belirten kadınlar gözyaşı döktü.

haber7
0

İzmir Çiğli’de  inşaat  halindeki özel bir hastanenin  temel kazısı  sırasında yolun çökmesi sonucu kullanılamaz hale gelen binalarda tahliye çalışmaları sürüyor. Mağdur bazı aileler geçici süre ile kiralık dairelere taşınırken , bazı mahalleli kadınlar sokakta kaldıklarını söyleyerek gözyaşı döktü. 

İzmir’in  Çiğli  ilçesine bağlı Küçük  Çiğli  Mahallesi 8781 Sokak’ta yaşayan mahalleliler , mart ayında başlayan özel bir hastanenin  inşaat  çalışmaları sırasında evlerinde küçük çatlaklar meydana gelmeye başladığını , yetkililere durumu bildirmelerine rağmen herhangi bir çalışma yapılmadığını ve 12 Ekim’de yolun da çökmesiyle binalarının tamamen kullanılamaz hale geldiğini söyledi.

7 apartmandaki 28 dairede derin çatlaklar oluşurken , endişeli günler geçiren mahalleliler geçici süre için kendi imkanları ile kiralık dairelere taşınmaya başladı. Bazı mahalleliler komşularında ya da akrabalarında kaldıklarını belirtirken , bir an önce mağduriyetlerinin giderilmesini talep etti. Günün büyük bir bölümünü sokakta geçirdiklerini ifade eden mahalleli kadınlar gözyaşı döktü.

FELAKET AYLAR ÖNCESİNDEN BELLİYDİ Mehmet Keser isimli mahalleli , Bu mahallede bir binadaki dairelerin hepsi bana ait. Mart ayında binalar çatlamaya ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 9 =