Bu kafede kitap okuyana içecekler ücretsiz

Siirt'te "Hayal et kafe" projesi kapsamında açılan  kafede  ,  kitap  okuyanlara su , çay ve kahve  ücretsiz  sunuluyor.

haber7
0

Gençlik ve Spor Bakanlığınca desteklenen Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında  Siirt  Gençlik Sosyal Gelişim Derneğinin "Hayal et kafe" projesi kapsamında  Siirt  İlim , Spor , Kültür , Araştırma Vakfında (SİSKAV) oluşturulan  kafe  okuyuculara kapılarını açtı.

AK Parti  Siirt  Milletvekili Yasin Aktay , açılışta yaptığı konuşmada ,  Siirt  Halk Kütüphanesinin 6-7 Ekim 2014 te Ayn el Arap (Kobani) bahanesiyle düzenlenen izinsiz gösterilerde yakıldığını anımsattı.

Siirt in 6-7 Ekim 2014 teki izinsiz gösterilerde çok acı olaylar yaşadığını belirten Aktay , şöyle konuştu:

"Birçok kamu kurumu ve okul yakıldı ama en acısı da kütüphanenin yakılmış olmasıydı. Zaten bir ülkenin başına gelebilecek en büyük felaketlerden biri o ülkenin kitaplarına , kültür birikimine kasteden barbarca bir saldırının olmasıdır. İl Halk Kütüphanesinden nice kuşaklar okuma tadına ulaştılar. Barbar teröristler , ne yazık ki  kitap  okumaya alıştığımız yaşlardaki çocuklara o kütüphaneyi yaktırdılar."

Aktay , kentte yeni bir kütüphanenin inşa edileceğini dile getirdi.

Kitap okuma alışkanlığının tüm dünyada azaldığına dikkati çeken Aktay , şöyle devam etti:

"Özellikle yeni medya ve hayat alışkanlıklarımız  kitap  okumayı hayatımızdan söküp çıkarıyor. Burada ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 5 =