Festivalimizi geri istiyoruz

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl 54’üncüsünü düzenleyeceği Uluslararası Antalya Film Festivali’nde Ulusal Film yarışma kategorisinin kaldırılması sonrası başlayan tartışma büyüyor.

hurriyet
0

Karar sonrası , bazı sinemacılar 20-27 Ekim tarihlerinde ‘Ulusal Yarışma’ adıyla İstanbul’da alternatif bir yarışma düzenleneceğini duyururken , Antalya’nın önde gelen meslek odaları ‘Marka zarar görüyor’ gerekçesiyle alternatif yarışma kararına tepki gösterdi.

Duyurusu yapılan ve jüri üyeleri belirlenen Ulusal Yarışma’nın Antalya’da düzenlenecek olan Uluslararası Antalya Film Festivali ile aynı tarihlerde gerçekleşeceğine dikkat çeken Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Çetin , “Bu kabul edilemez , ayıp olur” derken , tepkilere yönelik ilk yanıt sinema sanatçısı Kadir İnanır’dan geldi.

‘FESTİVALİMİZİ GERİ İSTİYORUZ’

Aynı zamanda ‘Ulusal Yarışma’nın jüri üyesi olan İnanır , “Altın Portakal’dan ulusal film kategorisinin kaldırılmasına halk karar verseydi buna itirazımız olmazdı. Ancak bu kararı halk vermedi. Biz  Festivalimizi   geri  istiyoruz. Tek derdimiz de bu. Kimseyle kavga hesabı da yapmıyoruz” dedi.

Alternatif ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 1 =