15 Temmuz Şehitler Köprüsü davasında ilk karar

 15 Temmuz   Şehitler  Köprüsü'nde 34 kişinin şehit olduğu olaylara ilişkin 135'i tutuklu , 143 darbeci asker hakkında açılan davanın 5. duruşması sona erdi.

haber7
0

Darbe girişimi sırasında  15 Temmuz   Şehitler  Köprüsü nde 34 kişinin şehit olduğu olaylara ilişkin 135 i tutuklu , 143 darbeci asker hakkında açılan davada mahkeme heyeti , sanıkların tutukluluk halinin devamına  karar  vererek duruşmayı erteledi.

15  Temmuz   Şehitler  Köprüsü nde 34 kişinin şehit olduğu olaylara ilişkin 135 i tutuklu , 143 darbeci asker hakkında açılan davanın 5. duruşması sona erdi. Silivri Ceza İnfaz Kurumları Kampusü nün karşısında bulunan binada 25. Ağır Ceza Mahkemesi nde görülen duruşmanın öğlenden sonraki oturumunda ifade veren tutuklu sanık er Faruk Gençel de diğer erler gibi kendisinin de masum olduğunu , darbe girişiminden haberi olmadığı söyledi. Söz alan diğer sanık Fatih Alp de aylardır suçsuz yere cezaevinde tutuklu olduğunu , vatani görevini yapmak için askere geldiğini , kendisinin ve er olan arkadaşlarının kimseye zarar vermediğini görüntülerde de bu durumun ortaya çıkacağını söyledi.  

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 1 =