TBMM Basın Yayın Halkla İlişkiler Başkanlığı ,  PAB  Genel  Kuruluna katılım için herhangi bir  özel  uçağın kiralanmadığını ve Ana uçağının  heyete tahsis edildiğini bildirdi.

milliyet
0

AA

TBMM Basın Yayın Halkla İlişkiler Başkanlığından yapılan yazılı  açıklamada , bugün bir gazetede , CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı nın , yurt  dışına resmi ziyaret dolayısıyla  özel   uçak  kiralandığına dair iddiasına yer  verildiği anımsatıldı.

Atıcı nın bu açıklamalarının gerçek dışı olduğu belirtilen açıklamada ,  gerçeğin bu kadar saptırılmasının anlaşılır bir durum olmadığı dile getirildi.

Açıklamada , şunlar kaydedildi:

"Dünyanın en eski uluslararası kuruluşu olan ve dünya  parlamentolarının yıllık zirvesi niteliğindeki  PAB  Genel Kuruluna katılım için  herhangi bir  özel   uçak  kiralanmamış olup Cumhurbaşkanlığı makamında mevcut  uçaklardan Ana uçağı ,benzeri toplantılarda mutat olduğu üzere heyetimize tahsis  edilmektedir. Daha önce tarifeli sefer ile Rusya ya gitmesi planlanan  PAB  Türk  Komisyonu üyesi sayın milletvekillerimiz  uçak  kapasitesinin müsait olması ve  tasarruf gayesi ile uçağa davet edilmişlerdir. Bu veya ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 6 =