Barzani den çatışmayı engelleme çağrısı

Kerkük teki askeri gerilim tırmanırken , IKBY Başbakanı  Barzani  , bölgenin yeni bir çatışma sürecine girmemesi ve şiddetten uzak durulması için çağrı yaptı.

milliyet
0

AA

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi

Ofisinden yapılan açıklamada görüşüne yer verilen  Barzani  , İbadi nin Haşdi Şabi ve Irak ordusunun Kerkük vilayetine askeri operasyon düzenleyeceği tehdidinde bulunduğını ve hemen ardından Musul dan Kerkük ve Diyala nın Hanekin ilçesi yakınlarına askeri sevkiyatın başladığını ifade etti.

Barzani , bölgenin yeni bir çatışma sürecine girmemesi ve şiddetten uzak durulması için IKBY Hükümeti adına Irak taki tüm taraflar , tüm uluslararası sivil toplum kuruluşları , Birleşmiş Milletler , ABD , Avrupa Birliği , DEAŞ a karşı kurulan uluslararası koalisyon üyeleri , Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi üyesi ve  komşu ülkelere çağrı yaptı. 

IKBY lideri , iç ve dış güçlerin yeni bir çatışmanın çıkması için girişimlerde bulunmamasını , aksi takdirde hem bölge hem de Irak için çok kötü sonuçların ortaya çıkacağını söyledi. , DEAŞ gibi yeni terör örgütlerin çıkmasına uygun zemin hazırlanacağı uyarısında da ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 4 =