AKP li Turan, Çanakkale Belediye Başkanı Gökhan ı istifaya çağırdı

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent  Turan  , "Çanakkale’nin imajını bozan , şehrimizin adını kirleten  Belediye  Başkanı demokrasiye inanıyorsa , kadınlara saygı duyuyorsa , ifade özgürlüğünü önemsiyorsa hemen istifa etmelidir." dedi.

milliyet
0

AA

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent  Turan  , AA ya yaptığı açıklamada , geçtiğimiz günlerde Çanakkale   Belediye  Meclis toplantısında yaşanan skandaldan belki birileri ders çıkarır ve  bu tür olaylar bir daha yaşanmaz diye düşündüklerini ancak geçen zamanda CHP  yönetiminin de  Belediye   Başkanı  Ülgür  Gökhan  ın da bu olaydan herhangi bir ders  almadığını fark ettiklerini belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın da CHP’nin bu tutumu üzerine  düşüncelerini ifade ederek  Belediye   Başkanı  nın bundan böyle 18 Mart törenlerinde  konuşmayacağını söylediğini anımsatan  Turan  , "Sorumlu bir siyasetçi bunca tepki  karşısında durduğu yeri gözden geçirerek bir durum muhasebesi yapmalıdır. Ancak   Belediye   Başkanı  dediğim dedik çaldığım düdük dercesine tutumunu devam  ettiriyor." dedi.

Turan ,  Belediye  başkanının bununla da yetinmeyerek provokatif üslubunu  daha da sertleştirdiğine değinerek  Turan  , "Ayrıştırıcı , kutuplaştırıcı bir  üslupla Cumhurbaşkanımıza karşı saldırgan bir dil kullanıyor.  Çanakkale  halkını ,  milletimizi ayrıştırıyor. Kadınları aşağılayan bir üslup kullanan Belediye   Başkanı  , bu skandal karşısında özür dilemesi gerekirken çirkin bir üslup tercih  edip , utanmadan , sıkılmadan hala ayrıştırıcı dilden bahsediyor." ifadesini  kullandı.

Milletin  Çanakkale  de halkın kimin ne ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 6 =