Başbakan  dakika  haberleri">Neçirvan   dakika  haberleri">Barzani  , Iraklı güçlerin Kerkük çevresindeki hareketliliği üzerine yaptığı açıklamada sağduyu çağrısı yaptı.

haber7
0

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakan Neçirvan  dakika  haberleri">Barzani  , Iraklı güçlerin  dakika  haberleri">Kerkük  çevresindeki hareketliliği üzerine yaptığı açıklamada sağduyu çağrısı yaptı.

Barzani ye yakınlığıyla bilinen Rudaw haber ajansının aktardığına göre Başbakan Barzani’den yapılan yazılı açıklama şöyle: "Sayın Irak Başbakanı ve Silahlı Kuvvetler Başkomutanı Haydar Abadi’nin 10 Ekim 2017’de bir basın toplantısında ordu ve Haşdi Şabi’nin Peşmerge ve Kürdistan’a karşı askeri bir saldırı başlatacağı tehdidinden sonra birkaç gündür Peşmerge Güçleri’ne yönelik saldırı amacıyla Haşdi Şabi ve Irak ordusu , Musul çevresinden  dakika  haberleri">Kerkük  ve Hanekin çevresine kadar güç yığınağı yapıyor. Kürdistan Bölgesi Hükümeti olarak; Sayın Ayetullah Seyid Ali Sistani’den , Iraklı tüm taraflardan , bütün sivil ve barış yanlısı örgütlerden , Birleşmiş Milletler (BM) ,  dakika  haberleri">ABD  , Avrupa Birliği , DAEŞ’le mücadele koalisyonuna üye ülkeler ,  dakika  haberleri">BM  Güvenlik ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 6 =