Son dakika: Sahibinden.com a rekabet soruşturması!

 rekabet  Kurulunca , Sahibinden Bilgi Teknolojileri Pazarlama ve Ticaret AŞ  hakkında soruşturma açılmasına karar verildi.

milliyet
0

AA

Rekabet Kurulunca , Sahibinden Bilgi Teknolojileri  Pazarlama ve Ticaret AŞ hakkında soruşturma açılması kararlaştırıldı. 

Rekabet Kurumunun internet sitesinden yapılan duyuruya göre ,  Sahibinden Bilgi Teknolojileri Pazarlama ve Ticaret AŞ nin online otomotiv  ilanları pazarında sahip olduğu hakim durumunu aşırı fiyat uygulayarak kötüye  kullandığı iddiasıyla yürütülen ön araştırma karara bağlandı.

Ön araştırmada elde edilen bilgi ve belgelerle yapılan tespitleri  değerlendiren Kurul , bulguları ciddi ve yeterli bularak , online otomotiv ilanları  alanındaki uygulamalarıyla 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun un 6.  maddesini ihlal edip etmediğinin tespitine yönelik şirket hakkında soruşturma  açılmasına karar verdi.

Kurul , bu soruşturmanın , Sahibinden Bilgi Teknolojileri Pazarlama ve  Ticareti AŞ hakkında daha önceden açılan soruşturmayla birleştirilmesini de  kararlaştırdı.

Rekabet Kurulunca , şirketin faaliyet gösterdiği alandaki hakim ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 5 =