TSK: Son bir haftada 23 terörist etkisiz hale getirildi

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) , terörle mücadele operasyonları kapsamında son bir  haftada  icra edilen operasyonlarda 23 teröristin  etkisiz   hale  getirildiğini açıkladı.

milliyet
0

Türk Silahlı Kuvvetleri  son bir  haftada  düzenlenen terör opersayonları ile ilgili açıklama yaptı.  TSK  , operasyonlarda 23 teröristin  etkisiz   hale  getirildiği , çok sayıda silah , mühimmat ve patlayıcı maddenin ele geçirildiğini  duyurdu. Konuya ilişkin yapılan açıklamada ,  29 adet EYP’nin imha edildiği , teröristler tarafından kullanılan 27 silah mevzi , sığınak , barınak ve deponun kullanılmaz  hale  getirildiği , gerçekleştirilen operasyonlarda 2 askerin şehit olduğu , 7 askerin ise yaralandığı belirtildi.

Kaçakçılık ve uyuşturucuyla mücadeleye yönelik hudut hattında alınan tedbirler ve icra edilen operasyonlar hakkında yapılan açıklamada ise , 133 bin 920 paket kaçak sigara ve 11 bin 290 adet kök kenevirinin ele geçirildiği kaydedildi.   
Suriye’nin kuzeyinde icra edilen harekata ilişkin yapılan açıklama ise şöyle: "Azaz-Cerablus arasında bulunan toplam 243 meskun mahal ve 2 bin 15 kilometrekarelik alan kontrol altına alındı. Bab bölgesinde patlayıcı ve mayın arama temizleme ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 5 =