23 terörist daha etkisiz hale getirildi

Türk Silahlı Kuvvetleri , terörle mücadele operasyonları kapsamında son bir haftada icra edilen operasyonlarda 23 teröristin  etkisiz   hale  getirildiğini açıkladı.

haber7
0

TSK , terörle mücadele harekatı kapsamında son bir hafta içerisinde yürütülen operasyonlarda 23 teröristin  etkisiz   hale  getirildiğini , çok sayıda silah , mühimmat ve patlayıcı maddenin ele geçirildiğini bildirdi. Konuya ilişkin yapılan açıklamada , 29 adet EYP’nin imha edildiği , teröristler tarafından kullanılan 27 silah mevzi , sığınak , barınak ve deponun kullanılmaz  hale  getirildiği , gerçekleştirilen operasyonlarda 2 askerin şehit olduğu , 7 askerin ise yaralandığı belirtildi.

Kaçakçılık ve uyuşturucuyla mücadeleye yönelik hudut hattında alınan tedbirler ve icra edilen operasyonlar hakkında yapılan açıklamada ise , 133 bin 920 paket kaçak sigara ve 11 bin 290 adet kök kenevirinin ele geçirildiği kaydedildi.

Suriye’nin kuzeyinde icra edilen harekata ilişkin yapılan açıklama ise şöyle:

"Azaz-Cerablus arasında bulunan toplam 243 meskun mahal ve 2 bin 15 kilometrekarelik alan kontrol altına alındı. Bab bölgesinde patlayıcı ve mayın arama ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 3 =