Düzce de balıkçılar palamut avından memnun değil

Akçakoca Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Mustafa Karakaş , "Gecen yıl  palamut  çok çok iyiydi. Özellikle büyük balık , kiloluk balık tutuyorduk ve çok tutuyorduk. Bu sene geçen seneye göre kıyaslanamaz. Geçen senenin yüzde 10 u kadar" ded

milliyet
0

AA

Akçakoca Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Mustafa Karakaş , palamutun geçen yıla oranla çok düşük seviyede avlandığını belirterek , "Geçen yıl  palamut  çok çok iyiydi. Özellikle büyük balık , kiloluk balık tutuyorduk ve çok tutuyorduk. Bu sene geçn seneye göre kıyaslanamaz. Geçen senenin yüzde 10 u kadar." dedi.

Karakaş , AA muhabirine yaptığı açıklamada , 1 Eylül de balıkçılık sezonunun iyi başladığını fakat tam anlamıyla beklentileri karşılamadığını söyledi.

Hava sıcaklıklarının beklenenin üzerinde gitmesi ve deniz suyu sıcaklığının azalmamasının balıkçılığa sekte vurduğunu anlatan Karakaş , "Deniz çok sıcaktı. Yani umuduğumuzu bulamadık. Son zamanlarda fırtınalarla birlikte balıklar da geri dönüşüm oldu. Mesela çinekop ve barbun tezgahlarda yerini almaya başladı. Mezgit şu anda iyi durumda. Çok iyi  değil  ama yine de balıkçıların denize açılmasına değiyor." diye konuştu.

Şu anda balıkçığın iyi durumda olduğunu ancak tam anlamıyla ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 2 =