Avrupa Birliği (AB) Dış Politika ve Güvenlik Yüksek Temsilcisi Federica  Mogherini  ,  Hamas  ve  Fetih  Hareketi arasında imzalanan uzlaşı anlaşmasının önemli bir adım olduğunu bildirdi.

haber7
0

Konuya ilişkin yazılı açıklama yapan  Mogherini  , "12 Ekim de  Fetih  Hareketi ve  Hamas  arasında Kahire de imzalanan uzlaşı anlaşmasının  Filistin  Yönetimi nin  Gazze  ye tam dönüşünü sağlaması ve toplumlar arasında birlik ve beraberliği pekiştirmesi açısından önemli bir adım." ifadesini kullandı.

Mogherini ,  ab  nin , uzlaşı anlaşmasına ilişkin detayları dikkatli şekilde inceleyeceğini ve Mısır ın konuya müdahil olmasından dolayı memnuniyet duyduklarını belirtti.

Tüm  Filistin  toplumunun "iyi niyetle" ilerleme kaydetmeye çalışması gerektiğini vurgulayan  Mogherini  , "Uzlaşı anlaşmasının sahada etkilerini görmemiz büyük önem arz ediyor.  Gazze  halkının genel durumunun iyileştirilmesi aciliyet taşıyor." değerlendirmesinde bulundu.

AB nin ,  Filistin  Yönetiminin kontrolü altında  Gazze  ve Batı Şeria nın birleştirilmesi çalışmalarını desteklemeye devam edeceğini bildiren  Mogherini  , bunun , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 5 =