Ertelenen sigorta primlerini ödemeyi unutmayın!

Adana Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdür Yardımcısı Ali Yıldız ,  Ertelenen   sigorta  primlerinin belirlenen tarihlerde ödenmesi konusunda işverenleri uyardı.

haber7
0

Ertelenen  sigorta  primlerinin ilkinin ödeme süresinin geldiğini vurgulayan Yıldız , şunları kaydetti:

"2016 yılı Aralık ayına ait  Ertelenen   sigorta  primlerinin 2017 yılı Ekim ayinin sonuna kadar ödenmesi gerekmektedir. Ayrıca , 2017 yılı Ocak ayına ait  sigorta  primlerinin 2017 yılı Kasım ayı sonuna ve 2017 yılı Şubat ayına ait  Ertelenen   sigorta  primlerinin ise 26 Aralık 2017 tarihine kadar ödenmesi gerekmektedir.

İşverenlerimizin başta asgari ücret desteği olmak üzere beş puanlık  sigorta  prim indirimi ve diğer  sigorta  prim teşviklerinden yararlanmaları , prim borçlarının bulunmaması ve süresinde ödemesine bağlıdır. Ayrıca , süresinde ödenmeyen primler sebebiyle gecikme zammı ve cezası ile karşılaşmamak , işverenlerimizin hâlihazırda yararlandıkları ve yararlanacakları asgari ücret desteği ve prim teşviklerinden mahrum kalmamaları ve bu hakların devamı için  Ertelenen  ve vadesi gelen prim borçları ile birlikte cari ay ve ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 4 =