Son dakika: Barzani nin komutanı açıkladı! Oralardan çekildik...

Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) Politbüro Üyesi ve Peşmerge  komutanı  Şeyh Cafer Mustafa , Haşdi Şabi ve Irak ordusuyla çatışmaya girmemek için bazı temas noktalarından çekildiklerini açıkladı.

milliyet
0

Irak ordusu ile Haşdi Şabi birliklerinin Kerkük etrafında yığınak yapmaya başlaması ile birlikte peşmergeye ait askeri noktalar ele geçirildi. Herhangi bir çatışma olmadan Bağdat tan Tazehurmatu bölgesinden Kerkük e giden yollardaki ve bölgelerdeki Peşmerge noktalarını ele geçiriyor. Kürtçe yazılı olan tabelalardaki yazılar siliniyor. Peşmerge bayrakları indiriliyor.

Geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Eski Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani nin fotoğrafları da yırtılarak yerlere atılıyor. Fotoğraflarda ayrıca Celal Talabani’nin büyük bir fotoğrafının bulunduğu peşmerge ofisinin ele geçirildiği ve Irak ordusuna bağlı komando askerinin de hatıra çektirdiği görülüyor.

DHA Muhabiri İrfan Sapmaz ın Kerkük teki askeri kaynaklardan aldığı haberlere göre Peşmergeler panik içerisinde bulunuyor. Irak Ordusu ve Haşdi Şabi Birlikleri Kerkük etrafında pozisyon alarak özellik Beşir bölgesinde Kerkük istikametine doğru yığınak yapmayı sürdürüyor. Kerkük içerisinde ise çeşitli mahallelerde ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 5 =