Bakan Albayrak: 10 yılda 10 bin megawatt rüzgar...

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat  Albayrak  , Sabancı Üniversitesi İstanbul Uluslararası Enerji ve İklim Merkezi’nin (IICEC) forumuna katıldı.

haber7
0

Türkiye’nin yenilenebilir enerji konusundaki hedeflerinden bahsederek başlayan  Bakan  Berat  Albayrak  , “Hükümetimizin koyduğu önemli hedeflerden bir tanesi olan 10  yılda  10 bin  megawatt  rüzgar , 10 bin  megawatt  başta güneş enerjisi olmak üzere , yenilenebilir enerji sepetine katkıda bulunmasını sağlayacağız. YEKA modeliyle sadece yenilebilir enerjinin kapasite olarak değil , aynı zamanda teknolojilerinin de Türkiye’de olmasını sağlayacak ve bunun yanında 10 yıl Ar-Ge şartıyla bu teknolojilerin geliştirilmesine , bölgemizdeki kapasiteyi de görerek , daha yaygın kullanılmasına önemli katkı sağlayacak” dedi.

 Enerji çalışmalarının çevre ve hava kirliliğini olumsuz etkilememesi için gerekli çalışmaların yapıldığını ifade ederek devam eden  Bakan   Albayrak  , “Enerji alanındaki karbondioksit salınımını azaltmak için Bakanlık olarak gerekli adımları hızla atıyoruz. Emisyon sınırlarını sürdürülebilir enerji çalışmalarını olumsuz etkilemeyecek şekilde ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 7 =