Nadir bulunan mermerin atıkları süs eşyasına dönüşüyor

Elazığ El Sanatları Eğitim Merkezi nde kursiyer olan üniversite öğrencileri , dünyada  Nadir   bulunan  ve Türkiye de sadece Elazığ da çıkarılan vişne mermerinin atıklarından  süs  eşyası ve aksesuar yapıyor.

milliyet
0

Haberin diğer fotoğrafları için tıklayın

İHA

Elazığ El Sanatları Eğitim Merkezi nde açılan mermer işlemeciliği kursuna katılan üniversite öğrencilerinin yaptığı çeşitli  süs  eşyası ve aksesuarlar ilgi topluyor.

İŞKUR destekli kursu katılan 20 kursiyer , mermer fabrikaları ile atölyelerden aldıkları vişne mermerinin atıklarından el aletleri ve makine yardımıyla çeşitli ürünler ortaya çıkararak geri dönüşümün önemine dikkati çekmeyi amaçlıyor.

Üniversiteli kursiyerlerin vişne mermeri atıklarından yaptıkları  süs  eşyaları , portreler , uçak ve iş makinesi modelleri , çanak ve çömlekler , vazolar , isimlik , kalemlik , sehpa ve şömine gibi ürünler görenlerin dikkatini çekiyor.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Elazığ El Sanatları Eğitim Merkezi Müdürü Haydar Aktar , AA muhabirine yaptığı açıklamada , açtıkları kursta yapılan çalışmalar ile hem Elazığ ın vişne mermerini tanıtmayı hem de geri ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 2 =