Peşmerge Komutan'ından açıklama! Çekildik

KYB Politbüro Üyesi ve  Peşmerge  Komutanı Şeyh Cafer Mustafa , Haşdi Şabi ve Irak ordusuyla çatışmaya girmemek için bazı temas noktalarından çekildiklerini açıkladı.

haber7
0

Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) Politbüro Üyesi ve  Peşmerge  Komutanı Şeyh Cafer Mustafa , Haşdi Şabi ve Irak ordusuyla çatışmaya girmemek için bazı temas noktalarından çekildiklerini açıkladı.

Mustafa , Kerkük kent merkezinde  Peşmerge  komutanlarıyla yaptığı görüşme sonrası düzenlediği basın toplantısında , Havice operasyonunun ardından Irak ordusu ve Haşdi Şabi güçlerinin , Kerkük teki bazı bölgelerin  Peşmerge  tarafından kendilerine teslim edilmesi için "tehditler yağdırmaya" başladığını ifade etti.

Peşmerge nin kontrolündeki bölgelerden çekilmemesi üzerine dün gece Haşdi Şabi ve Irak ordusunun , mevzilerine yakın bölgelere askeri sevkiyata başladığını hatırlatan Mustafa , dün gece yaşananlar hakkınları şunları söyledi:

"Beşir ve Tazehurmatu kasabalarına askeri sevkiyat yapıldıktan sonra  Peşmerge  ye saldırmak istediler. Tüm imkânlarımızı seferber edip olası bir çatışmadan uzak durmaya çalıştık. Ancak Haşdi Şabi ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 7 =