Boşa akan maden suyunu 17 ülkeye ihraç etti

Afyonkarahisar ın İscehisar  ilçesinde mermercilik yapan Şuayip Demirel , yıllardan beri ilçede  Boşa   akan  maden  suyu kaynağını değerlendirip fabrika kurdu ve kısa sürede aralarında Çin , ABD ve  Avustralya nın da aralarında bulunduğu 1

milliyet
0

AA

Mermercilik yapan Demirel , ilçe merkezine 3 kilometre mesafedeki Avşar  Deresi mevkisinde  Boşa   akan   maden  suyu kaynağını değerlendirmek için bölgeye 1 ,5  yıl önce fabrika kurdu. Avşar  maden  Suyu markasıyla üretim yapmaya başlayan  Demirel , şişelediği  maden   suyunu  yurt içinin yanı sıra yurt dışında da satmaya  başladı.

Tesisin genel müdürü Mehmet Başpınar , AA muhabirine , bölgede geçmişi  Friglere dayanan ve yakın tarihe kadar  Boşa   akan   maden  suyu kaynağını  değerlendirdiklerini söyledi.

Yapılan yatırımın kısa sürede karşılık bulduğunu anlatan Başpınar ,  "Farklı şişemiz , yeni ürünlerimiz tüm Türkiye de beğenildi. 54 ilde bayimiz var ,  yaklaşık 60 ilde tüketiciye ulaşabiliyoruz. Çok olumlu tepkiler alıyoruz." dedi.

17 ÜLKEYE İHRACAT YAPIYOR

Yurt dışına yönelik ciddi çalışmalarının olduğunu vurgulayan Başpınar ,  üretimlerinin yüzde 15-20 sini  ihraç  ettiklerini aktardı. Başpınar , 17  ülkeye  ihracat yaptıklarını ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 7 =