O da silahlanıp bölgeye gitti

Kuzey Irak'ta referandumun yapılmasının ardından tüm gözler Kerkük'e çevrilirken , Kerkük ve etrafında askeri yığınaklar sürüyor.

haber7
0

Mesud  barzani  nin oğlu Mansur  barzani  silahlanarak Kerkük e gelirken , Irak ordusu ve Haşdi Şabi komutanları da Kerkük te yerlerini aldı. 

Irak ordusu ve Haşdi Şabi Birliklerinin Kerkük çevresinde yığınak yapması ile her geçen gün tansiyon yükselirken , Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesud  barzani  nin oğlu Mansur  barzani  silahlanarak Kerkük e geldi. Arap ve Türkmen komutanlarda Kerkük e geldi ve adeta Kerkük komutanların güç gösterisi haline dönüştü.   Kerkük e hemen bir kaç kilometre uzaklıkta bulunan Beşir kasabasına dün gece IrakOrdusu ile Haşdi Şabi birliklerinin ortak bir yığınak yaptıkları tansiyonu da daha yükseltti. Kuzey Irak yönetimi tarafından Kerkük ile ilgili atılan adımlar çok yakından takip edilirken , ABD ve batılı ülkeler üzerinden Irak yönetimi üzerinde baskı oluşturulmaya çalışıldığı öğrenildi.   ABD nin Bağdat Büyükelçiliğinde bu konuda ciddi bir diplomasi ve askeri hareketliliğin olduğu gelen haberler ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 3 =