Bursa da  Uludağ  ın güney eteklerindeki Harmancık ilçesinde bir girişimci , kuracağı çiftlikte Türk kazına oranla daha fazla yumurta veren "Çin kazı" üretecek. İş adamı Aygün "Yaptığımız araştırmalar sonucunda Türkiye de resmi kaz

milliyet
0

AA

Bursa nın  Uludağ  eteklerindeki Harmancık ilçesinde bir iş adamı , kuracağı kaz çiftliğinde sezonda 80 yumurta veren  Çin   kazı  üretimi yapacak. 

İlçeye bağlı Gedikören kırsal mahallesinde iş adamı İsmail Aygün ün girişimleriyle yaklaşık 1 ,5 ay sonra faaliyete geçmesi planlanan çiftlikte  üretilecek  kazların eti ve diğer ürünleri , iç piyasanın yanı sıra çeşitli ülkelere gönderilecek.

Harmancık Kaymakamı Enis Aslantatar ve AK Parti eski Bursa Milletvekili Faruk Anbarcıoğlu na tesisin yapılacağı bölgeyi ve yatırımını anlatan Aygün , AA muhabirine yaptığı açıklamada , doğduğu yere yatırım yapacak olmanın kendisini mutlu ettiğini söyledi.

Bursa da enerji sektöründe faaliyet gösterdiklerini ancak her zaman doğduğu kırsal mahalleye de yatırım yapmak istediğini anlatan Aygün , "İlçemiz yıllardır göç verdi. Zamana ayak uyduramadı. Göçün önüne de bir türlü geçilemedi. Bunun ancak burada yapılacak yatırımlarla önüne geçileceğini düşünüyorum. Bunun ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 9 =