İsrail  Altyapı , Enerji ve Su Kaynakları Bakanlığı Danışmanı Dror Cohen ,  Türkiye  ile  İsrail  arasındaki muhtemel  doğalgaz  boru hattı anlaşmasında gelinen sürece ilişkin konuştu.

haber7
0

İsrail Altyapı , Enerji ve Su Kaynakları Bakanlığı Danışmanı Dror Cohen , Türkiye ile  İsrail  arasında inşa edilmesi planlanan  doğalgaz  boru hattı projesinde çatı anlaşmanın imzalanması için istekli olduklarını belirtti.

Türkiye ile  İsrail  arasındaki muhtemel  doğalgaz  boru hattı anlaşmasında gelinen sürece ilişkin değerlendirmelerde bulunan  İsrail  Altyapı , Enerji ve Su Kaynakları Bakanlığı Danışmanı Dror Cohen , anlaşmaya ilişkin görüşmelerde ileri bir noktaya gelindiğini söyledi. Cohen , görüşmelerin yakın zamanda nihayete ermesini beklediklerini ifade ederek , "Hem  İsrail  hem de Türk tarafının esnek olması gerektiğini düşünüyorum önünde sonunda anlaşmaya varacağımız kanaatindeyim" diye konuştu. İsrail in , bölge ülkelerinin özel sektör temsilcileri ve hükümet yetkilileriyle Yunanistan da birkaç hafta önce görüştüğünü bildiren Cohen , bölgesel bir anlaşma üzerinde çalışıldığını aktardı. Cohen , anlaşmanın detaylarına ilişkin şu ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 4 =