Gümrük işlemleri kolaylaştırılıyor

İzinli gönderici yetkisi ve ihracatta yerinde gümrükleme izni sahibi kişiler , kendi tesisleri içinde istedikleri herhangi bir yerden ihracat ve transit işlemlerini yapabilecek.

haber7
0

Gümrük ve Ticaret Bakanlığının , Gümrük İşlemlerinin Kolaylaştırılması Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliği , Resmi gazete de yayımlandı.

Buna göre ihracat , ithalat ve transit işlemlerinin yetkilendirilmiş  yükümlü statüsü sahibi firma tesisinden yapılmasını sağlayan uygulamanın daha  yaygın kullanılabilmesine imkan tanınacak. Bu kapsamda , ithalat ve transit  işlemlerinin yetkilendirilmiş yükümlü statüsü sahibi firma tesisinden yapılmasına  ilişkin iş akışları sadeleştirilerek daha kolay , anlaşılır ve uygulanabilir hale  getirilecek. Tüm rejimlerde yerinde gümrükleme uygulamasına olanak sağlanacak.

İzinli gönderici yetkisi sahibi taşımacıların ihracatta herkesin ve  tüm rejimlerdeki eşyasını taşımalarına imkan verilecek. İzinli gönderici yetkisi  ve ihracatta yerinde gümrükleme izni sahibi kişiler , kendi tesisleri içinde  istedikleri herhangi bir yerden ihracat ve transit işlemlerini yapabilecek. Bu  sayede ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 3 =