Bakan'dan net açıklama! Fiyatı düşüreceğiz

Gıda , Tarım Bakanı  Eşref Fakıbaba  , et fiyatlarında hem üreticiyi hem tüketiciyi hem de esnafı mutlu edecek planlarının olduğunu söyleyerek , dengeyi koruyacaklarını dile getirdi.

haber7
0

Bir dizi temaslarda bulunmak için Yozgat a gelen Gıda , Tarım ve Hayvancılık Bakanı Dr. Ahmet  Eşref Fakıbaba  , ilk olarak Gıda , Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünü ziyaret etti. Daha sonra Yozgat Valiliğine ziyaret gerçekleştiren  Bakan  Fakıbaba , burada gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Kırmızı et ile ilgili sorulan soruya  Bakan  Fakıbaba , hem üreticiyi hem esnafı hem de vatandaşın çıkarlarını koruyarak dengeyi koruyacaklarını söyleyerek , "Geldiğim günden beri ben hep şunu söylüyorum. Hem üreticinin hem aradaki sanayicinin , esnafın hem de son taraf olan tüketicinin hep yanında olacağız ve dengeyi gözeteceğiz. Piyasada regülasyon görevi yapacağız. Mesela en basitinden söyleyeyim. Biz normal üreticiye 3 dolar 95 sente vermiş olduğumuz besilik hayvanı daha ucuza aldık diye 3 dolar 70 sente veriyoruz. 25 sent , onlardan hiçbir şey istemeden düşürdük" dedi.

Üreticiyi mutlu etmek istediklerini ifade eden Fakıbaba , "Üretimimizi koruyacağız , bir ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 4 =