Masumiyetin Son Günleri

Selahattin Yusuf’un kaleme aldığı kitabı bir yanıyla aşk , toplum ve birey ilişkilerini irdelerken; öte yandan kültür ve sanat dünyasına yöneltilmiş keskin eleştiriler içeriyor.

haber7
0

“İlişki kuran mahvolmuş demektir” denilmiş.

Denilmiş , ancak istisnalar da yok değildir. Yani , kavuşmalarına rağmen mahvolmamış insanlar vardır. Evlenmelerine rağmen yalnızlık çekmeyen insanlar vardır. Bunlardan bazıları meslekleri sayesinde yalnız kalmazlar. Bazılarının gerçekten arkadaşları , aileleri , dostları vardır. Bazıları ise yalnızlıktan boğulur gibi olunca , suyun üstünde kalmak için kayalardaki yosunlara , ota , alkole , veya “kanayan bir sosyal yaraya” tutunur.

Bazıları , özellikle kadınlar , ufak paralar karşılığında kahve falcılarından genç sevgili , zengin yeni koca , yozlaşmış gelecek satın alır. İkinci el mucize , uzun yol ve ışıkları kasten açık bırakılmış şans satın alır.

Masum’un epeyi su yutmuş yalnızlığı ise telveye değil , uçsuz bucaksız denizde mucize eseri bir sabit fikir kayalığına tutunmuştu: Sanat sinemasına!   Masum , üniversitenin en karizmatik ve gözü pek öğrenci lideri; Handan ise en ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 9 =