TESK'ten 'kemiksiz et ithalatı' uyarısı

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken , et ithalatının her türlü spekülasyona ve olumsuzluğa açık olduğunu belirtti.

haber7
0

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken , "Gelecek etin hayvanın hangi bölgesinden olduğunu tespit ve kontrol etmeye imkan yok." ifadesini kullandı.

Palandöken ,  Gıda , Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca hazırlanan ve 7 Ekim tarihli Resmi Gazete de yayımlanan "Sığır Eti İthalatında Sağlık ve Teknik Şartların Belirlenmesine İlişkin Tebliğ" ile  kemiksiz  et ithalatına izin verilmesini değerlendirdi.

Kemiksiz et ithalatının her türlü spekülasyona ve olumsuzluğa açık olduğunu , sektör için faydadan çok zarar getireceğini iddia eden Palandöken , gelecek etin hayvanın hangi bölgesinden olduğunu , ne zaman kesilip ne şekilde ve ne kadar süre sonra paketlendiğini tespit ve kontrol etme imkanının bulunmadığını savundu.

Palandöken , şunları kaydetti:

"İthal et her açıdan riskli. Kurban Bayramı sonrasında et fiyatlarında zaten bir gerileme oldu. Böyle bir ithalat yapılacaksa talebin arttığı , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 9 =