Yeni sistem 'YKS' ile neler değişti?

Milyonlarca öğrenciyi ve ailesini yakından ilgilendiren üniversite sınavına ilişkin belirsizlikler YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç’ın düzenlediği basın toplantısıyla netleşti.

haber7
0

Yeni adı  Yükseköğretim Kurumları Sınavı  (YKS) olan bu sınavda devrim sayılabilecek yenilikler var. Bir o kadar da belirsizlikler. Uzm. Psk. Dan. Ece Tözeniş ,  Yeni  sistemi değerlendirdi.

Bir süredir merakla beklenen açıklamaları YÖK Başkanı  Prof. Dr. Yekta Saraç  , düzenlediği basın toplantısında yaptı. Saraç ,  Yeni  üniversiteye giriş sistemini birçok yönüyle anlattı.

HALA CEVAP BEKLEYEN SORULAR VAR!

Üsküdar Üniversitesi Eğitim Kurumları ve Rehberlik Hizmetleri Yöneticisi Uzm. Psk. Dan. Ece Tözeniş ,  Yeni  üniversiteyi giriş sistemini her yönüyle değerlendirdi. Tözeniş şunları söyledi:

“2018 yılından itibaren uygulanacak üniversite sınavının  Yeni  adı  Yükseköğretim Kurumları Sınavı  (YKS) olarak açıklandı. Sadeleştirmeye gidilen sınav sistemi ile ilgili artık daha fazla bilgiye sahibiz fakat hala cevap bekleyen sorular , belirsizlikler var.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 5 =