Samsun da yaşayan Ceyhun Ercan , dedesinden  kalan ve garajda çürümeye terk edilen 1967 model  Mercedes  otomobili , 30 bin lira  harcayarak  yeniden  trafiğe çıkardı.

milliyet
0

AA

Atakum Belediyespor Futbol Kulübünde altyapı antrenörü olarak görev  yapan Ercan , bir süre önce hayatını kaybeden dedesi Sezai Ercan a ait olan ve 10  yıldır garajda çürümeye terk edilen 1967 model  Mercedes  otomobili trafiğe  çıkarmak için kolları sıvadı.

Sanayi sitesinde görüştüğü ustalardan yardım alan Ercan , parçalarının  bir kısmını farklı ülkelerden getirdiği otomobili 9 ay  süren  bir çalışmanın  ardından ilk günkü haline dönüştürdü.

Ercan , AA muhabirine yaptığı açıklamada , dedesi ve babasının sanayide  esnaf olduğunu dedesinin 1967 model  Mercedes  280S model otomobili Almanya dan  getirdiğini söyledi.

"ARABAYI SANAYİYE İTEREK GÖTÜRDÜK"

Dedesinin uzun yıllar kullandığı otomobili daha sonra babasına  bıraktığını , babasının da otomobili uzun süre kullandığını belirten Ercan , "Daha  sonra babam başka araç alınca araba yaklaşık 10 sene garajda yattı. Bu arabayı  sanayiye iterek götürdük ve orada araba baştan ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 3 =