2018 turizmde Rusya ve Çin yılı olacak

Türkiye ,  Rusya  ve Çin’e açılıyor. Rusya’da düzenlenen ‘Türkiye Festivali’ 2018’de tekrarlanacak. Çinli turisti çekmek için de seferberlik başlatıldı.

milliyet
0

Türkiye , önümüzdeki yıl  turizmde   Rusya  ve Çin’e açılacak. ABD ve Türkiye’nin karşılıklı aldığı ‘Vize başvurularını askıya alma’ kararının turizm açısında ne getireceği merakla beklenirken; Türkiye önümüzdeki yılın yeni turizm stratejilerini belirledi. Bakanlık , önümüzdeki yılın ekim ayında yine Rusya’da ‘Türkiye Festivali’nin ikincisini gerçekleştirmeyi planlıyor.

FUAR DÜZENLENECEK

Bunun dışında dünyaca ünlü flüt sanatçısı Şefika Kutluer , Rus orkestrası eşliğinde bir konser verecek. Mart 2018’de Moskova’da özel Türkiye fuarı düzenleyecek olan Bakanlık , fuar esnasında geleneksel Türk musikisi , halk oyunları , ebru , kaligrafi ve cam üfleme sanatı gibi etkinliklerle tanıtım faaliyetlerini de gerçekleştirecek. Akşam ın haberine göre , ayrıca , yine önümüzdeki yıl haziran ayında National Geographic Dergisi’yle birlikte Kızıl Meydan yakınında Türkiye’nin kültürel ve turistik yönlerini gösterecek ‘Bilinmeyen Türkiye’ isimli bir ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 6 =