Genç girişimci atanamayınca zeytin kırma tesisi kurdu

Kurduğu tesiste saatte 1 ton  zeytin  işlendiğini belirten  Genç   girişimci  , günlerce sürecek işin birkaç saatte bitmesinin ve sofralık zeytine olan talebin tesise olan ilgiyi arttırdığını belirtti.

milliyet
0

İHA

Mersin in Erdemli ilçesinde üniversite mezunu  Genç  ,  atanamayınca  girişimcilik belgesi alıp  zeytin   kırma   tesisi  açtı. Kurduğu tesiste saatte 1 ton  zeytin  işlendiğini belirten  Genç   girişimci  , günlerce sürecek işin birkaç saatte bitmesinin ve sofralık zeytine olan talebin tesise olan ilgiyi arttırdığını söyledi.

Endüstri mühendisliği bölümünü bitirdiğini belirten Mehmet Ceyhan , "Kahramanmaraş Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümü mezunuyum. Yine aynı bölümde yüksek lisans yaptım. Yüksek lisans yaptıktan sonra herhangi bir kadroya atama olmadığı için ben de neler yapabilirim diye düşündüm. Yaptığım araştırma neticesinde son 15 yılda Akdeniz Bölgesi nde fazlasıyla  zeytin  ağacı dikildiğini ve bu ağaçların yetiştiğinin farkına vardım. Öncelikli olarak zeytinler kuruluyor ve zeytinyağı çıkarılıyordu. Yeteri kadar zeytinyağı fabrikası olduğu için biz de  zeytin   kırma  makinesi alalım dedik. Yeşil zeytini kaliteli olarak kıralım istedik. Tüm Türkiye ye satmak ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 8 =