Fatma Şahin'e ödül

Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi tarafından verilen Avrupa Ödülleri’nin bu yılki sahiplerinden biri de Gaziantep oldu.

haber7
0

Türkiye’nin , 9 Ağustos 1949’dan bu yana üyesi olduğu Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi tarafından verilen Avrupa Ödülleri’nin bu yılki sahiplerinden biri de Gaziantep oldu. Gazi şehir , ilki 2012 yılında Avrupa Diploması , ikincisi 2016 yılında Avrupa Şeref Bayrağı ve bu yıl ise Avrupa ödülünün üçüncü nişanı Şeref Plaketi’yle ödüllendirildi.

Belediye tarafından Avrupa Şeref Plaketi ödülünün alınmasında , şehirlerin faaliyetlerine Avrupa’daki belediyeleri ne kadar dahil ettiği , kültürel ve sosyal etkinliklerini ne ölçüde yaptığı , uluslar arası gençlik programlarını ve sosyal , kültürel açıdan birlik beraberliğin sağlanması çerçevesinde dezavantajlı gruplara ne ölçüde etki edildiği konuları dikkate alındığı açıklandı.

Plana göre , Gaziantep  Büyükşehir  Belediyesi Meclis Salonu’ndaki Avrupa Şeref Plaketi Ödül Seremonisi’ne , AB Türkiye Delegasyon Başkan Yardımcısı Gabriel Munuera başta olmak üzere çok sayıda AB ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 6 =