Air Berlin’in bir bölümü Lufthansa’ya satılacak

Bu yılın ağustos ayında iflas başvurusunda bulunan Alman havayolu şirketi  Air  Berlin’in bir bölümünün Lufthansa’ya satılması konusunda anlaşmaya varıldı.

hurriyet
0

ALMANYA’nın ikinci en önemli havayolu şirketi  Air  Berlin’den yapılan açıklamada ,  Lufthansa  Grubu’nun  Air  Berlin’in yan kuruluşları olan havayolu şirketleri Walter (LWF) ve NIKI’nin yanı sıra 20 uçağını devralacağı kaydedildi. Açıklamada , satış işleminin , kreditörler komitesine , Almanya’daki iflas sürecinden sorumlu kurumların ve Avrupa rekabet kurumlarının onayına bağlı olduğu aktarıldı.

Air Berlin’in , 25 Eylül 2017’den bu yana  Lufthansa  ve İngiliz havayolu şirketi EasyJet’le özel satış görüşmeleri yaptığı belirtilen açıklamada , “EasyJet ile müzakereler hala sürüyor. Düşük maliyetli İngiliz havayolu şirketi EasyJet ,  Air   Berlin  filosunun diğer bir parçasını devralmak için bir teklif sundu” denildi.
Başarılı bir sonucun ,  Air   Berlin  çalışanları için yeni işler oluşturmasının beklendiği aktarılan açıklamada , bu satış işleminin Almanya hükümetinin  Air  Berlin’e verdiği 150 milyon euroluk köprü kredisini geri ödemek için de iyi bir şans olduğu kaydedildi. ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 1 =