Evinin bahçesine güneş enerji santrali kuran Kezban teyze

Sinop un Gerze ilçesi Gürsökü köyünde  Evinin   bahçesine   güneş   enerji   santrali   kuran  59 yaşındaki  Kezban  Karaman , devletten destek bekliyor.

milliyet
0

İHA

Bu  enerji  sistemini Almanya’da gördüğünü söyleyen  Kezban  Karaman , "Almanya’da yaşayan ailemi ziyaret etmeye gittim. Bu  enerji  sistemi her evin bahçesinde , çatısında mevcut. Bunun ne olduğunu sorup öğrendim. Bunu ilk gördüğüm zaman bunu Avrupalılar yapmış biz niye yapmayalım diye düşündüm. Çünkü onlar zorunlu yapmış , teknolojisini bulmuşlar. Bize kolayı kalmış. Bu kolayı da biz yapalım artık , yani biz Avrupa ile yarışalım bizim onlardan ne eksiğimiz var dedim. Bir gün param olursa bunu yaptıracağım dedim. Bu kadarını yapabildim emekli maaşımla. İnşallah devlet destek verirse bunu büyüteceğim. Eğer destek verilirse 19 olan panel sayısını artıracağım. Bu , ucuz , dumanı , kokusu olmayan sağlıklı bir sistem. Her vatandaşın yapabileceği bir şey" dedi.

"Cumhurbaşkanımızın eşi destek sözü verdi"

Bu  santrali  herkesin yaptırması gerektiğini belirten Karaman , "Ham madde sıkıntısı yok. Ham maddesi  güneş  , temiz enerji. Ben de ilk başta ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 9 =