2 liraya şifa deposu
Etiketler:

Yaz aylarının sona erip , havaların soğumaya başlaması ile birlikte boza sektöründe de hareketlilik hızlandı. Birçok hastalığa  şifa  olan boza , uygun fiyatı ile vatandaşlardan yoğun talep görüyor.

milliyet
0

İHA

Kışın , vücudu sıcak tutan ve birçok hastalığa karşı kalkan görevi gören bozalar , bu sene de vatandaşların yoğun talebi ile sezona başladı. Lezzeti ile Türk halkının vazgeçilmez içeceklerinden olan boza , geçen sene ile aynı fiyattan müşterilerini bekliyor.

Eskişehir’de özel bir boza işletmecisinde uzun yıllardır görev yapan Mustafa Tonguç , boza satışlarının kış dönemlerinde zirve yaptığını belirtti. Bu sezondan beklentilerinin büyük olduğunu aktaran Tonguç , “Havalar soğudu , yağışlar başladı. Bizim sektörümüzde bu dönemde hareketlilik hızlanır. Sezona başladık diyebiliriz. Kış dönemlerinde satışlarımız tavan yapıyor. Gittikçe artan bir tempo ile çalışmaya devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“Bu kadar ucuza böyle bir  şifa  bulamazsınız”

Fiyatlarda geçen seneye oranla bir değişiklik olmadığını ve bu sene de çok yoğun bir döneme hazırlandıklarını kaydeden Mustafa Tonguç , şunları kaydetti:

“Bardağını 2 ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 1 =