Mahkemeden emsal karar! Hasta köpek izni

İtalya'nın Başkenti Roma'da akademisyenlik yapan bir kişiye , köpeğine bakması için ülkedeki hayvan koruma yasalarına uygun şekilde aldığı iki günlük izin verildi.

haber7
0

İtalya´da köpeği  Hasta  olan bir akademisyene ücretli izin verildi. Roma´daki La Sapienza Üniversitesi´nde görev yapan akademisyen ülkedeki hayvan koruma yasalarına uygun şekilde aldığı iki günlük iznin ücretli olması için mahkemeye başvurdu ve davayı kazandı.

İtalya´da hayvan koruma yasalarına göre  Hasta  hayvanlarını terkeden insanlara bir yıla kadar hapis ve 10 bin euroya kadar para cezası verilebiliyor.  Akademisyenin avukatı La Pressa gazetesine verdiği demeçte İtalya´daki katı hayvan koruma yasalarını hatırlatarak "çok acı çeken" hayvanlarını terketmenin hapis ve para cezasına çarptırılabileceğini vurguladı.

Davaya bakan hakim üniversitenin akademisyenin "ciddi veya ailevi ve kişisel nedenlerle" yok sayılarak iki günlük izninin resmi olarak ücretli kabul edilmesine  karar  verdi.  Avrupa´nın en büyük hayvan hakları gruplarından biri olan İtalyan canlı hayvan denekler üzerinde deney yapılmasına karşı kurulmuş bir ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 8 =