PKK lıları Muğla ya getirek Ebu Reşit her şeyi itiraf etti!

Muğla’da geçen hafta 5’i ölü , 4’ü sağ olarak yakalanan PKK’lı teröristlerin , 2 kardeşi dağda olan Suriye uyruklu ‘Fuat’ kod adlı  Ebu   Reşit  yönetiminde Lazkiye’den Türkiye’ye getirildiği ortaya çıktı.  Ebu   Reşit  , ‘Santo

milliyet
0

Suriye’nin Lazkiye kentinden geçen hafta Muğla’nın Seydikemer İlçesi’ne Akdeniz üzerinden tekneyle gelen PKK’lı 4 terörist ile kendilerine yardım eden 3 kişi yakalandıktan bir gün sonra , Köyceğiz İlçesi’nde 5 terörist ölü ele geçirildi. Kaçan 2 teröristten biri ise daha sonra kendisini patlattı. HABERTÜRK , Akdeniz üzerinden Türkiye’nin sahillerine sızma yapan ve saldırı planlayan terör örgütüyle ilgili önemli ayrıntılara ulaştı.

PKK , SIZMA KARARINI NİSAN AYINDA ALDI

Gazete Habertürk ten Helin Şahin in haberine göre , terör örgütü PKK’nın elebaşları , 2017 yılının nisan ayında Kuzey Irak’ta , Haftanin sınırındaki Behiri alanında bir toplantı yaptı. Toplantıda , örgütün Batı illerine sızarak , Türkiye’de iç savaş çıkartacak eylemler yapması kararı alındı. Talimat verilen terör örgütünün grup sorumluları , özel eğitimden geçirilen 40 teröristin Ege Bölgesi’ne sokulması için çalışmalara başladı.

SEFERİ SURİYELİ ‘FUAT’ ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 6 =