Trump’tan Porto  Riko’ya tehdit
Etiketler:

ABD Başkanı Donald  Trump  ,  Porto  Riko’daki Maria kasırga faciası sonrası orada bulunan federal yardım görevlilerini çekme tehdidinde bulundu.

milliyet
0

Trump , federal desteğin sonsuza kadar süreceğini beklememeleri gerektiğini söylerken ,  Porto  Riko’nun elektrik ve su alt yapısının , kasırga öncesinde de tam bir felaket olduğunu savunan  Trump  , buraya gönderilecek yardımının Kongre’ye bağlı olduğunu kaydetti.  Trump  , attığı bir tweette , “Porto Riko’da harika iş çıkartan Federal Acil Durum Yönetim Teşkliatı’nı , orduyu ve ilk yardımcıları sonsuza kadar tutamayız!” dedi.  Trump  , sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada ,  Porto  Rikolu yönetimleri suçlayarak , içinde bulundukları mali krizin “hesap bilmemekten” kaynaklandığını ima etti. 
Bu açıklama , Temsilciler Meclisi’nin , aralarında  Porto  Riko’nun da bulunduğu felaket bölgelerine 36 milyar dolarlık acil yardım gönderilmesini tartıştığı bir döneme rastladı. Temsilciler Meclisi’nde bu yardımın onaylanması yönünde bir eğilim bulunduğu belirtilirken , özellikle Demokratların , “şayet bu yardımı yapmazsak , Amerikan vatandaşlarını zorda bırakmış oluruz” görüşünü ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 1 =